Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Vedeli ste, že...

Slávnosť otvárania a uzatvárania turistických chodníkov

...ako prví sme začali odomykať a zamykať turistické chodníky symbolickým kľúčom. Ako prví sme pozvali potápačov, aby v rámci tohto rituálu vždy vyčistili Popradské pleso od odpadkov. Je to každoročne veľká slávnosť v júni a koncom októbra, plná hudby, dobrého jedla. Program spestrujú ľudoví umelci, horskí záchranári a na svoje si prídu aj deti.

otvaranie-sez-2015

 

 

Terasa

... drevenú terasu - našu pýchu, sme dali postaviť v roku 2012. Dovtedy sa sedelo len pri zopár stoloch na úzkej ploche. Terasa je postavená starou technikou, ktorú využívali kedysi napríklad na hradoch. Základná konštrukcia je bez použitia klincov, je čapovaná jarabinovými kolmi. Jej postavenie trvalo štyri mesiace a veríme, že je to jedna z najlepších vecí, ktoré sme na hoteli dotvorili. Má osobité čaro, lebo je z nej nádherný výhľad na pleso a okolité štíty.

terasa-leto_1

 

 

Sochy

... autorom drevených sôch, ktoré skrášľujú okolie hotela, je Andrej Hudec. Pod jeho rukami sa zrodil "Nosič", "Vodník", "Turista" a veríme, že vytvorí ešte mnohé iné. Umeleckí rezbári sú však aj autormi hríbikov, lavičky s reliéfom hrebeňa Ostrvy či salamandry. Tieto nádherné diela vznikajú vždy pri otváraní alebo uzatváraní turistických chodníkov. Rezbárov môžete vtedy vidieť priamo pri práci.

hudec

 

 

Strom slávy

...pred hotelom je "STROM SLÁVY"...aj vy, alebo vaši priatelia môžu mať na ňom tabuľku. Ak ste zdolali nejaký významný vrchol, vyliezli hodnotnú cestu, stačí ak sa u nás ubytujete, poviete nám potrebné údaje a my dáme vyrobiť tabuľku s vaším menom a následne ju umiestnime na strome slávy. Šípka bude presne ukazovť na miesto, ktoré ste zdolali.

strom-slavy-aj

 

 

Usilovné baktérie

...máme unikátnu čističku odpadovej vody, ktorú sme my navrhli a už ju ocenili mnohí odborníci. Je dômyselná a vďaka nej sme dosiahli krištáľovo čistú odpadovú vodu s obsahom neškodných baktérií. Čističku máme riadne skolaudovanú a získali sme aj mnoho pochvál. Vďaka nej už necícite žiaden zápach v okolí hotela, ako to bývalo v minulosti.

dsc-7126

 

 

Čistá pramenitá

... pitnú vodu získavame zo Zlomiskovej doliny, kde máme na začiatku vodojem. Je veľmi studená, celoročne má len okolo 7 stupňov. Keď sa prefiltruje, ide do hotelového vodovodu. Nijako ju chemicky neošetrujeme, preto pijete výbornú čistú pramenitú vodu. Jej kvalitu si pravidelne dávame overovať.

zlomiska-ladove-pleso

 

 

Krása na fotkách

... autorom veľkoplošných fotiek na chodbách a v reštaurácii, ako aj máp na recepcii je slávny slovenský horolezec, záchranár a fotograf Laco "Tatko" Janiga. Fotky majú pre nás veľkú hodnotu, lebo si ho vážime ako človeka a mapy veríme, že pomáhajú našim hosťom pri orientácii. Na recepcii hotela nájdete aj "Tatkove" knihy, ktoré vám určite učarujú.

mapy

 

 

Inverzia

...počasie u nás je nevyspytateľné a špecifické. Niekedy sa stane aj v auguste, že nasneží a niekedy, keď je v nížine aj mesiac zamračené, my hore máme nádherne a príjemne teplo. Inverzia je častým javom, a preto neverte vždy predpovediam počasia, keď hlásia pre celé územie Slovenska zamračené... Pozrite si webkameru, možno zbadáte u nás slniečko. 

garek

 

 

Klavír

...boli sme spoluorganizátormi slávnej vynášky klavíra na Chatu pod Rysmi pomocou vrtuľníka. Je to totiž pôvodne náš klavír, ktorý sme Viktorovi požičali - a už tam akosi zostal natrvalo. Nevadí nám to, lebo sme si zohnali druhý. Dokonca oba chodí ladiť "ladič" zo Slovenskej filharmónie. Len hostia keby sa k nemu správali ako k hudobnému nástroju...

slovenska_2