Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Iné

Symbolický cintorín

Vzdialenosť od nášho hotela - 0,8 km

1280px-Symbolický_cintorín_23

Symbolický cintorín pri Popradskom plese pod strmou skalnou stenou Ostrvy je miestom, kde sú na pamiatku obetiam Vysokých Tatier umiestnené pamätné tabule s menami ľudí, ktorí zahynuli vo Vysokých Tatrách a v iných svetových horstvách. K symbolickému cintorínu je najpohodlnejšia cesta od zástavky tatranskej električky Zástavka Popradské pleso. Odtiaľ asfaltovou cestou v dĺžke necelých 5 kilometrov sa za necelú hodinu dostanete až do areálu Symbolického cintorína pri Popradskom plese. Ak prídete k Popradskému plesu z iného smeru potom z Popradského plesa sa k cintorínu dostanete po vyznačených turistických značkách asi za 5 minút. Odporúča sa turistická obuv a oblečenie.

 

 

Štrbské Pleso

Vzdialenosť od nášho hotela - 2 km

20181011182056_d73Tys_full

Štrbské Pleso je jedna z troch miestnych častí obce Štrba (Štrba, Tatranská Štrba, Štrbské Pleso), v podhorí Vysokých Tatier.

Štrbské Pleso je významné centrum turizmu a zimných športov, najvyššie položená turisticko-liečebná osada, nachádzajúca sa vo Vysokých Tatrách. Rozkladá sa na južnom brehu jazera Štrbské pleso v nadmorskej výške 1 346 m n. m.

Využite možnosť aj počas letnej sezóny vyviezť sa na Solisko 4 sedačkovou lanovkou a naplno si vychutnať čarokrásny pohľad na tatranskú prírodu. Výstupná stanica tejto lanovky je vo výške 1814 m.n.m. a naskytne sa Vám krásny pohľad na kopce najmenších veľhôr sveta.

Pre tých pohodlnejších je k dispozícii Chata pod Soliskom, kde v jej priestoroch ako aj na terase sa môžete občerstviť a nabrať nové sily, či len tak oddychovať a kochať sa okolím. Pre turistických nadšencov je možnosť pokračovať na jednej z viacerých vysokohorských túr.

 

 

Starý Smokovec

Vzdialenosť od nášho hotela - 21 km

15568912346438_hd

Starý Smokovec je najstaršia tatranská osada a administratívne centrum Vysokých Tatier.

Sídli tu mestský úrad, sú tu hotely, požičovne, cestovné kancelárie. Je situovaná na križovatke Cesty slobody s cestou II/534 od Popradu, medzi Novým Smokovcom a Horným Smokovcom. Spolu s Tatranskou Lomnicou a Štrbským Plesom patrí medzi najvýznamnejšie tatranské strediská cestovného ruchu. Odtiaľ vedie turistický chodník na populárny Hrebienok.

Hrebienok je turistické stredisko nachádzajúce sa nad Starým Smokovcom na úpätí Slavkovského štítu v nadmorskej výške 1 285 m n.m. V súčasnosti slúži Hrebienok ako významné lyžiarske a turistické stredisko. Je východiskovým bodom do Malej Studenej doliny a Veľkej Studenej doliny, ako aj na Slavkovský štít. V lokalite sa nachádza slalomová lyžiarska zjazdovka, ktorá ďalej ako klasická zjazdovka pokračuje do Starého Smokovca.

 

Aquacity Poprad

Vzdialenosť od nášho hotela - 25 km

7343974-338339

Užite si skutočný relax vo vodnom parku Aquacity Poprad. Voda v bazénoch má príjemnú teplotu 30 - 38 °C vďaka čomu si v nich môžete zaplávať aj v zime. Aquacity Poprad má k dispozícii vnútorné a vonkajšie termálne bazény, vodné atrakcie, detské ihriská, sauny, bary a kaviarne. Veľkej obľube návštevníkov sa teší aj wellness centrum s inhalačnými miestnosťami, vírivkami alebo snehovou jaskyňou. AquaCity Poprad určite splní aj vaše vysoké nároky a je ideálnym miestom pre dovolenku v ktoromkoľvek ročnom období.

 

Tatranská Lomnica

Vzdialenosť od nášho hotela - 27 km

273

 

 Najväčšia tatranská osada plní niekoľko funkcií. Je turistickým centrom v pravom slova zmysle, ponúka lyžiarske terény v intraviláne a na Skalnatom plese škálu horských dopravných zariadení. Ubytovacie možnosti sú od kempingov až po luxusné hotely. Je tu sídlo vedenia Tatranského národného parku a Múzeum Tatranského národného parku.

Tatranská Lomnica je jedna z najväčších osád na území Vysokých Tatier. Nachádza sa 6 km východne od Smokovca, na úpätí Lomnického štítu.

Sídli tu Astronomický ústav SAV.

 

Belianska jaskyňa

Vzdialenosť od nášho hotela - 34 km

Belianska-jaskyňa4-620x420@2x

 

Belianska jaskyňa je najväčšia a jediná sprístupnená vysokohorská kvapľová jaskyňa v Tatranskom národnom parku.

Nachádza sa neďaleko obce Tatranská Kotlina, v najvýchodnejšej časti Belianskych Tatier, vo vysokohorskom krasovom teréne. Vchod do jaskyne leží na severnom svahu Kobylieho vrchu, vo výške 890 m n. m., čo je asi 130 m nad hladinou riečky Biela. Jaskyňa bola známa zlatokopom už roku 1826, o čom svedčia uhľom písané mená a dátumy na jej stenách. Ich objav však ostal utajený. Až v roku 1881 vnikli do jaskyne jej prví známi objavitelia Július Husz a Johan Britz. Na ďalších objavoch sa podieľali aj B. Kaltstein a I. Verbovský.

Sprístupnená bola za veľkých ťažkostí v roku 1884. Elektrické osvetlenie jaskyne zaviedli už v roku 1896, to je 12 rokov po objavení žiarovky.

Z celkovej známej dĺžky 3,5 km je verejnosti sprístupnených 1 135 m, s výškovým rozdielom 112 m. Je zaujímavé, že okolo roku 1934 sa v jaskyni robili pokusy so zaľadnením spodných častí, čím by vzrástla atraktivita jaskyne. Tieto pokusy boli aj pomerne úspešné, veľmi sa však pritom poškodila kvapľová výzdoba a praskali vápencové steny jaskyne, preto sa neskôr s pokusmi prestalo.

 

Slovenský raj

Vzdialenosť od nášho hotela - 62 km

csm_Slowacki%20Raj%20Wielki%20Sokol%20Maly%20Wodospad_01_2871c9bae3
Slovenský raj je horské pásmo na východnom Slovensku v oblasti Spiša. Je považovaný za jednu z najkrajších prírodných oblastí Slovenska. Z geomorfologického hľadiska patrí do Spišsko-gemerského krasu a leží v severovýchodnej časti Slovenského rudohoria. Oblasti horského pásma Slovenského raja chráni Národný park Slovenský raj, ktorý je jedným z deviatich národných parkov na Slovensku.

Je charakteristický členitým terénom – roklinami, potokmi s vodopádmi a krasovými formami, ktoré sú pre turistov sprístupnené formou chodníkov, v náročnejších častiach aj technickými pomôckami.

Slovenský raj má rozlohu asi 210 km² na území okresov Spišská Nová Ves Poprad a Rožňava. Pretekajú ním rieky Hornád a Hnilec. Lesy pokrývajú až 90% územia parku, ide najmä o jedľovo-bukové lesy, dealpínske lesy ale aj zmiešané lesy. Najvyšší vrch je Boroviak v masíve Ondrejisko (1 272 m n. m.), najnižším miestom je koryto Hornádu (466 m n. m.).Spišský hrad

Vzdialenosť od nášho hotela - 70 km

5795555549_d9a5742358_o

Spišský hrad patrí medzi najrozsiahlejšie hradné komplexy Európy a je najväčším hradom na Slovensku. Jeho rozloha je unikátna - viac ako 41tis. m2. A nielen vďaka svojej mohutnosti bol hrad v roku 1993 zaradený na zoznam Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Ľudia s jeho stavbou začali v 12. storočí a svoju mohutnosť získal počas nasledujúcich 600 rokov.

Hoci prvá historická zmienka o hrade pochádza až z roku 1120, archeologické doklady svedčia o osídlení hradného kopca už v 4. storočí pred naším letopočtom. V 12. storočí sa spomína ako župný hrad. V prvej polovici 13. storočia hradnú akropolu chránilo kamenné opevnenie, ktoré hrad ubránilo pred tatárskym vpádom v roku 1241. V areáli hradu v tom čase postavili románsky palác a obytnú vežu. Po polovici 13. storočia k nim pribudol prepoštský palác a dnes už neexistujúca románska kaplnka. V 14. storočí rozšírili hrad o stredné nádvorie so vstupnou bránou a barbakánom. V polovici 15. storočia vybudovali rozsiahle dolné nádvorie, ktorého vznik sa viaže k pobytu vojsk Jána Jiskru z Brandýsa v službách kráľa Ladislava Pohrobka. Neskôr bol hrad vlastníctvom Thurzovcov, potom Zápoľských a po roku 1636 Czákyovcov, ktorí boli jeho poslednými vlastníkmi až do roku 1945. Hrad bol obývaný až do roku 1703. Po požiari v roku 1780 hrad utrpel obrovské škody, nebol už obnovený a postupne pustol.

Rozsiahle výskumy, konzervácia a vybudovanie expozície v posledných rokoch znamenali nové oživenie tejto významnej pamiatky a sprístupnenie celého areálu verejnosti. V roku 1993 Spišský hrad spolu s okolitými pamiatkami ( Spišské Podhradie, Spišská Kapitula, kostol v Žehre ) zaradilo UNESCO do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva a dostal sa tak medzi najvýznamnejšie pamiatky sveta.

Pre turistov sú veľkou atrakciou ukážky historických bojových umení či sokoliarstva. Hrad bol taktiež mnohokrát miestom natáčania mnohých filmov ako napr. Dračie srdce a iné.