Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Reštaurácia

Všetkým hosťom je k dispozícii samoobslužná reštaurácia s kapacitou 100 miest a v peknom počasí si môžete oddýchnuť aj na terase, ktorá ponúka takmer 160 miest. Vďaka samoobslužnému systému sa nám darí aj počas najväčších letných návalov rýchlo obslúžiť našich hostí. Štýlová Slovenská izba má kapacitu ďalších 40 miest a Lesný bar približne 35 miest. V letných mesiacoch máme otvorený aj vonkajší bufet KOLIBA s takmer 60 miestami na sedenie.

 

"VARÍME ZDRAVO A CHUTNE"

 

Máte možnosť si vybrať z ponuky tradičných slovenských jedál, pripravovaných z čerstvých surovín. Nie sme výstavou mrazených polotovarov, ale chutných poctivých jedál. Nepoužívame žiadne umelé dochucovadlá.

Podporujeme slovenských producentov a okolité farmy nám dodávajú hydinu, hovädzie, jahňacie mäso, zeleninu, mlieko, syry, bryndzu a množstvo iných "drobností", na ktorých nám záleží. Iba pre nás pestujú na južnom Slovensku napríklad sladkú kukuricu, cesnak či mak. Z nápojov určite ochutnajte Šerpa čaj, ktorý je lahodnou kombináciou byliniek a ovocia. Hostia si stravovanie v reštaurácii môžu zarezervovať priamo s ubytovaním alebo aj individuálne.

 

restika1i

 

V ponuke sú pestré bufetové raňajky za 7,- EUR na osobu.

V prípade záujmu majú hostia na výber polpenziu alebo plnú penziu.

Polpenzia je za 17,- EUR pre dospelého a 8,- EUR pre dieťa.

Plná penzia je za 25,- EUR pre dospelého a 12,- EUR pre dieťa.

 

V ponuke jedál sú typické slovenské alebo priamo tatranské špeciality. Určite ochutnajte poctivé domáce halušky alebo tatranský fazuľový guláš. Obľúbené sú aj tradičná kapustnica, výborná silná cesnaková polievka alebo kotlíkový guláš.

Jelení, baraní guláš alebo bryndzové pirohy vám dobre padnú po návrate z túry. Chutia pre mnohých inak, ale verte, že toto je pravá poctivá bryndza zo salaša. Ak máte radšej niečo sladšie, tiež si prídete na svoje. Ponúkame vám domáce čerstvo pripravené ovocné knedle, buchty na pare či kysnuté koláče, alebo výborné štrúdle s makom či jabĺčkami zo slovenských sadov a polí.

 

slovenska

 

Dobrú chuť! 

 

Náši dodávatelia kvalitných a čerstvých surovín:  

index-01

logo-sunava

 

 

 

 

Pre smädných...

Po dobrej prechádzke najlepšie padne čapovaná kofola alebo pivko URPINER. Bohatý výber džúsov Pfanner, jablkový cider, sládkova limonáda alebo iba výborná tatranská voda vás istotne osvieži. V zime zahreje náš Šerpa čaj či varené ríbezľové vínko. Poseďte si na terase pri kávičke a ochutnajte u nás upečené koláče. Pre vinárov máme tiež dobrú správu. Aj v našej nadmorskej výške nájdete exkluzívne vína a za prekvapivé ceny. Dali sme si záležať a ponúkam vám vína od slovenských vinárov, ktoré bežne v obchodoch nenájdete. Takže "Na zdravie!"

 

serpa-caj